Biznesa Inkubatoros http://www.idealavalsts.lv Mon, 19 Feb 2018 08:06:41 +0200 Joomla! - Open Source Content Management lv-lv Ir ideja? Nāc uz biznesa inkubatora konsultāciju 12. septembrī! http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/273-ir-ideja-nac-uz-biznesa-inkubatora-konsultaciju-12-septembri http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/273-ir-ideja-nac-uz-biznesa-inkubatora-konsultaciju-12-septembri Ir ideja? Nāc uz biznesa inkubatora konsultāciju 12. septembrī!

Biznesa ideju autori un jaundibināti komersanti šā gada 12. septembrī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā Balvos aicināti uz bezmaksas konsultāciju par biznesa inkubatoros pieejamo atbalstu. Būtiskākais atbalsts topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem ir biznesa uzsākšanai nepieciešamā vide, konsultācijas, apmācības un pasākumi, mentoru atbalsts, kā arī pakalpojumu līdzfinansējums 50% apmērā, piemēram, zīmola, mājaslapas izstrāde, prototipa izgatavošanai, telpu nomai u.c.

Biznesa ideju autori un jaundibināti komersanti šā gada 12. septembrī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā Balvos aicināti uz bezmaksas konsultāciju par biznesa inkubatoros pieejamo atbalstu. Būtiskākais atbalsts topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem ir biznesa uzsākšanai nepieciešamā vide, konsultācijas, apmācības un pasākumi, mentoru atbalsts, kā arī pakalpojumu līdzfinansējums 50% apmērā, piemēram, zīmola, mājaslapas izstrāde, prototipa izgatavošanai, telpu nomai u.c.
Lai uzzinātu vairāk par piemērotāko atbalsta veidu, Balvu un citu Ziemeļlatgales novadu uzņēmēji un ideju autori tiek aicināti apmeklēt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa inkubatora informatīvo dienu Balvos un tikties ar biznesa inkubatora projektu vadītājiem. Konsultācijas plānotas no plkst. 10 līdz 15, bet lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 62401095 LIAA Rēzeknes biznesa inkubatoram vai 26461435 Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centram.
Inkubatorā var iestāties gan fiziskas personas ar biznesa ideju, gan jau esoši komersanti (IK, KS, PS, SIA, AS), kas nav reģistrēti ilgāk par 3 gadiem. Tomēr jāņem vērā, ka biznesa inkubatoru programmā netiek atbalstītas šādas nozares: zvejniecība un akvakultūra, lauksaimniecības produktu primārā ražošana, tirdzniecība, finanšu starpniecība, komercpakalpojumi, azartspēles. Pirmsinkubācijā pretendentu pieteikšanās notiek pastāvīgi, bet uzņemšana inkubācijas atbalsta saņemšanai notiek vienu reizi ceturksnī. Tuvākā uzņemšana biznesa inkubatorā plānota oktobrī, tādēļ pieteikumi tiek pieņemti tikai līdz 18. septembrim. Inkubācijas atbalsta sniegšanai šoreiz plānots uzņemt tikai 5 jaunos komersantus.
LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā līdz šim līgumi par inkubācijas pakalpojumu saņemšanu noslēgti ar 14 komersantiem, bet pirmsinkubācijas atbalstu saņem 14 fiziskas personas – biznesa ideju autori, kuri attīsta savas biznesa idejas un izstrādā biznesa plānus uzņēmējdarbības uzsākšanai. Lielākā daļa no Rēzeknes biznesa inkubatora dalībniekiem ir no Rēzeknes – 19, pa vienam pretendentam ir no Ludzas, Rugāju un Viļakas novadiem, 4 no Balvu novada un 2 biznesa ideju autori ir no Rēzeknes novada. Biznesa ideju autori uzņēmējdarbības attīstību plāno kokapstrādes, ādas apstrādes, dizaina un IT, auto remonta un citu pakalpojumu jomā, savukārt uzņēmumi, kuri jau veiksmīgi uzsākusi saimniecisko darbību, pārstāv tekstilizstrādājumu ražošanas, kokapstrādes, IT, sabiedriskās ēdināšanas, medicīnas pakalpojumu un citas nozares.
Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita saistoša informācija ir publicēta LIAA mājaslapā sadaļā “Biznesa inkubatori” šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori.
Kontaktinformācija:
Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace
Vecākā projektu vadītāja Kristiāna Karčevska
Projektu vadītāja Evija PiebalgaBiznesa inkubatoru departamentsLatvijas Investīciju un attīstības aģentūra

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Mon, 28 Aug 2017 03:00:00 +0300
LIAA Biznesa inkubatora dalībnieks iegūst prestižu dizaina apbalvojumu http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/147-liaa-biznesa-inkubatora-dalibnieks-iegust-prestizu-dizaina-apbalvojumu http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/147-liaa-biznesa-inkubatora-dalibnieks-iegust-prestizu-dizaina-apbalvojumu LIAA Biznesa inkubatora dalībnieks iegūst prestižu dizaina apbalvojumu

Railis Design zīmola greznais ēdamgalds SARMA ieguvis pasaules mēroga dizaina apbalvojumu - prestižo Itālijas «Silver A’Design Award 2016» balvu kategorijā «Mēbeļu, interjera priekšmetu un mājlietu dizains». 

Konkurss «A’Design Award & Competition» notiek Itālijā un ir pasaulē lielākais un daudzpusīgākais starptautiskais ikgadējais dizaina konkurss, kas godina izcilību dizainā un veicina tā atpazīstamību. Balvu ieguvējus nosaka starptautiska žūrijas komisija, kurā darbojas dažādu jomu eksperti. Visus konkursa uzvarētājus var apskatīt šeit: https://competition.adesignaward.com/winners.php

Zīmols Railis Design ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora dalībnieks, kur iegūst konsultācijas, apmācību un citus pakalpojumus ar ES līdzfinansējumu uzņēmējdarbības turpmākai attīstībai.

LIAA izveidotie biznesa inkubatori darbojas visā Latvijā. Inkubatori sniedz atbalstu personām un komersantiem, nodrošinot uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijas, apmācības un pasākumus par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. Informācija par LIAA biznesa inkubatoriem un pieteikšanās kārtību pieejama LIAA mājas lapā.

Zīmols Railis Design, Latvijā izgatavo dizaina mēbeles, iedvesmu smeļoties no Islandes sūrās dabas, par pamatu saviem dizaina risinājumiem ņemot vulkānu izvirdumu palieku formas un krāsas, tās kombinējot ar augstvērtīgiem kokmateriāliem un krāsainiem metāliem, rezultātā radot greznas mēbeles un dizaina priekšmetus.  Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/RailisDesign/

 

 

{gallery}dizains{/gallery}

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Mon, 24 Apr 2017 03:00:00 +0300
Jelgavas biznesa inkubators uzsācis savu darbu http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/134-jelgavas-biznesa-inkubators-uzsacis-savu-darbu http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/134-jelgavas-biznesa-inkubators-uzsacis-savu-darbu Jelgavas biznesa inkubators uzsācis savu darbu

Piektdien, 27.janvārī Jelgavā, Peldu ielā 7 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubators – viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja LIAA direktors Andris Ozols, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kā arī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Jelgavā un tā darbības teritorijā – Auces, Dobeles, Tērvetes, Jelgavas un Ozolnieku novados.

Ar cieņu,
Vineta Vilistere - Lāce
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: 67039472
Mobilais: 26399995
Fakss: 67039401

www.liaa.gov.lv
Twitter.com: LIAALatvija

{gallery}jelgava{/gallery}

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Fri, 27 Jan 2017 02:00:00 +0200
Kuldīgā atklāts viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/133-kuldiga-atklats-viens-no-14-liaa-biznesa-inkubatoriem-regionos http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/133-kuldiga-atklats-viens-no-14-liaa-biznesa-inkubatoriem-regionos Kuldīgā atklāts viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos

Otrdien, 24.janvārī Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Kuldīgas biznesa inkubators – viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja Latvijas Republikas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Kuldīgas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, kā arī LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora vadītāja Līga Raituma.

 MG 5141„Visi zina, ka labai ražai ir nepieciešams noteiktu apstākļu kopums – ne tikai laba sēkla, bet arī auglīga augsne un atbilstoši laika apstākļi. Man ir patiess prieks, ka jaunās inkubatoru iniciatīvas īstenošana spēj nodrošināt nepieciešamos apstākļus, lai Latvija tiktu pie mūsu zemei, iespējams, pašlaik vissvarīgākās ražas – jauniem, enerģiskiem uzņēmējiem un jauniem, konkurētspējīgiem uzņēmumiem,” uzsver finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Kuldīgā un tā darbības teritorijā – Alsungas, Skrundas un Kuldīgas novados.

 MG 5222„Esmu gandarīta, ka Kuldīgā darbu sācis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubators un tiem Kuldīgas novada iedzīvotājiem, kuri vēlas uzsākt vai jau ir uzsākuši uzņēmējdarbību, būs iespējams saņemt nepieciešamās konsultācijas un atbalstu,” pauž Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

LIAA direktors Andris Ozols teic: „Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas.”

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 15 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

Kuldīgas biznesa inkubators
Pilsētas laukums 4, Kuldīga, LV-3301, Latvija
Tālrunis: 62400905
Darba laiks: darba dienās 8.30–17.00

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: 67039472

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Fri, 03 Feb 2017 02:00:00 +0200
Biznesa ideju autoriem un jaunajiem komersantiem pieejams atbalsts LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/123-biznesa-ideju-autoriem-un-jaunajiem-komersantiem-pieejams-atbalsts-liaa-rezeknes-biznesa-inkubatora http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/123-biznesa-ideju-autoriem-un-jaunajiem-komersantiem-pieejams-atbalsts-liaa-rezeknes-biznesa-inkubatora Biznesa ideju autoriem un jaunajiem komersantiem pieejams atbalsts LIAA Rēzeknes biznesa inkubatorā

Ar 2016. gada 1. septembri darbu uzsākuši 15 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori, astoņi no tiem darbosies nacionālas nozīmes centros Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī, seši reģionālas nozīmes inkubatori būs Talsos, Ogrē, Madonā, Kuldīgā, Bauskā, Siguldā, bet Rīgā – Radošo industriju biznesa inkubators. Rēzeknes biznesa inkubatora pakalpojumi pieejami 11 Latgales pašvaldību uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem, tostarp Rēzeknē, Rēzeknes, Viļānu, Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas un Zilupes novados.

Biznesa inkubatorā uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem ir iespēja saņemt atbalstu biznesa idejas attīstībai, biznesa plāna izstrādei vai jau esoša jauna uzņēmuma darbības veicināšanai. Inkubatora sniegtā atbalsta mērķis ir attīstīt uzņēmējam tādas prasmes, lai pēc izstāšanās no inkubatora tas spētu patstāvīgi būt konkurētspējīgs un pelnošs.

Inkubatorā varēs iestāties gan fiziskas personas ar biznesa ideju, gan jau esoši komersanti (IK, KS, PS, SIA, AS), kas nav reģistrēti ilgāk par 3 gadiem. Biznesa inkubatoru programmā netiek atbalstītas šādas nozares: zvejniecība un akvakultūra, lauksaimniecības produktu primārā ražošana, tirdzniecība, finanšu starpniecība, komercpakalpojumi, azartspēles. Lai saņemtu atbalstu Rēzeknes biznesa inkubatorā, biznesa idejas autora deklarētajai adresei (pirmsinkubācijā) vai komersanta juridiskajai adresei jābūt Rēzeknes biznesa inkubatora darbības teritorijā. Inkubatorā atbalstu būs iespējams saņemt līdz pat 4 gadiem, ik pēc gada izvērtējot sasniegtos un izvirzot jaunus mērķus komersanta attīstībai.

Pirmsinkubācijā pretendentu pieteikšanās notiek pastāvīgi, bet uzņemšana inkubācijas atbalsta saņemšanai paredzēta vienu reizi ceturksnī. Pirmais pieteikumu iesniegšanas termiņš uzņemšanai inkubatorā ir 2016. gada 20. decembris. Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita saistoša informācija ir publicēta LIAA mājaslapā sadaļā “Biznesa inkubatori” šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori.

Pirmsinkubācijā biznesa ideju autoriem un jaundibinātiem komersantiem atbalsts pieejams līdz 6 mēnešiem:
biznesa idejas sākotnējā novērtējuma izstrāde, biznesa prasmju un iemaņu apguve;
bezmaksas open-office darba vieta;
bezmaksas semināri, apmācības un konsultācijas.

Papildus jau pirmsinkubācijā pieejamajam atbalstam biznesa inkubatorā uzņemtajiem komersantiem pieejams arī šāds atbalsts:
pakalpojumi uzņēmējdarbības nodrošināšanai ar 50% līdzmaksājumu, t.sk. grāmatvedības, telpu nomas, mārketinga, prototipēšanas u.c. komersantam nepieciešamie pakalpojumi;
iespēja saņemt granta finansējumu līdz 5’000 EUR aprīkojumiem, iekārtām, izejvielām, u.tml., līdz 10’000 EUR specifiskiem pakalpojumiem (piem., prototipēšanai, sertificēšanai);
mentoru tīkls ar pieredzējušiem uzņēmējiem un ekspertiem.


Kontaktinformācija:
Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace
Vecākā projektu vadītāja Kristiāna Karčevska
Biznesa inkubatoru departaments
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Baznīcas iela 19, Rēzekne, LV-4601
Tālrunis: +371 62401095
Mob. Tālrunis: +371 25676064
e-pasta adrese: skaidrite.baltace@liaa.gov.lv un kristiana.karcevska@liaa.gov.lv

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Fri, 03 Feb 2017 02:00:00 +0200
Seminārs "Atbalsta iespējas uzņēmējdarbībai!" (Piņķos) http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/119-seminars-atbalsta-iespejas-uznemejdarbibai-pinkos http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/119-seminars-atbalsta-iespejas-uznemejdarbibai-pinkos Seminārs

Rīko Jūrmalas biznesa inkubators (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) sadarbībā ar Pierīgas partnerību.

 

 

2017. gada 23. janvārī
Babītes Kultūrizglītības centrs
Adrese: Jūrmalas iela 14a, Piņķi, Babītes novads
Norises laiks: 15:00-17:00

Aicinām piedalīties seminārā visus, kuriem ir interese par to, kas ir inkubators un kā tas var palīdzēt idejai izaugt par pelnošu biznesu, kā arī kas ir programma LEADER un kādas finansiāla atbalsta iespējas tā sniedz Mārupes, Babītes un Olaines reģionu uzņēmējiem.

Semināra laikā apskatīs sekojošas tēmas:

Kā Jūrmalas biznesa inkubators var palīdzēt idejai izaugt par pelnošu biznesu?
Sabiedrības virzītas vietējas attīstības stratēģijas ieviešana Mārupes, Babītes un Olaines novados.
Jūrmalas uzņēmējdarbības attīstības stratēģija.
Semināra mērķis ir informēt Latvijas uzņēmējus par dažādām atbalsta iespējām mazai un vidējai uzņēmējdarbībai.

Lektori:
Rihards Zariņš – Jūrmalas biznesa inkubatora vadītājs, LIAA
Guna Šulce – SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs"
Agrita Vagoliņa – “Altum” Rīgas reģionālā centra vadītāja
Alīna Lukjanceva – biedrības "Pierīgas partnerība" administratīvā vadītāja

Pasākuma programma

Semināra darba valoda - latviešu.
Dalība bezmaksas.

Piesakies pasākumam šeit

Kontaktinformācija:
Liāna Aniņa, vecākā projektu vadītāja
Jūrmalas biznesa inkubators
Biznesa inkubatoru departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 29750678
E-pasts: liana.anina@liaa.gov.lv

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Fri, 03 Feb 2017 02:00:00 +0200
125 pieteikumi Biznesa inkubatoriem http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/118-125-pieteikumi-biznesa-inkubatoriem http://www.idealavalsts.lv/zinas/latvija/visas-latvijas-jaunumi/biznesa-inkubatoros/item/118-125-pieteikumi-biznesa-inkubatoriem 125 pieteikumi Biznesa inkubatoriem

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) laika posmā no 01.12.2016. līdz 30.12.2016. ir saņēmusi vairāk kā 125 pieteikumus uzņemšanai kādā no LIAA biznesa inkubatoriem.

Pieteikumi tiek saņemti uz visiem LIAA biznesa inkubatoriem, kur ir uzsākta pieteikumu pieņemšana. Lielāka aktivitāte iesniegto pieteikumu skaita ziņā pašreiz ir vērojama Jelgavas, Jūrmalas, Madonas, Radošo industriju un Rēzeknes biznesa inkubatoros.
Šobrīd notiek aktīvs darbs, izvērtējot pretendentu pieteikumus. Pirmos līgumus atbalsta saņemšanai paredzēts noslēgt 2017. gada janvārī.

]]>
info@patix.eu (9 klases) Biznesa Inkubatoros Fri, 03 Feb 2017 02:00:00 +0200